Nasza

KADRA

Dyrektor STUDIA

Hanna Kamińska

Solistka baletu, stypendystka British Council i Ministerstwa Kultury, autorka wielu choreografii: telewizyjnych, teatralnych i okolicznościowych. Z wykształcenia: teatrolog, pedagog tańca, menadżer.
Od 1995r. dyrektor, pedagog i choreograf Studia Taneczno-Aktorskiego
działającego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie.
Producentka i autorka dwóch taneczno-aktorskich przedstawień STUDIA:
„Zagubione w tańcu” i „Słuchając Gershwina” oraz organizatorka corocznych koncertów teatralnych Studia promujących edukację i kulturę taneczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyróżniona dyplomem Ministra Kultury za upowszechnianie sztuki tańca; wyróżniona nagrodą – Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Wieloletni członek ZASP-u  i ZAiKS-u;

Joanna Bąkowska-Czarnecka

Tancerka, choreograf oraz pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej
Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po ukończeniu
szkoły kontynuowała naukę w John Cranko Schule w Stuttgardzie. Absolwentka studiów magisterskich: wydziału Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorantka SWPS na wydziale Kulturoznawstwa.  Brała udział w różnych spektaklach baletowych, operowych i operetkowych z Teatrem Wielkim w Warszawie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka, Filharmonią Narodową, John Cranko Schule oraz z innymi teatrami polskimi i zagranicznymi. Pedagog tańca klasycznego, współczesnego, nowoczesnego, ludowego, charakterystycznego, jazzowego. Prowadzę przygotowania do konkursów tanecznych, spektakli oraz różnych wydarzeń kulturalnych.

Katarzyna Garbowska

Od siódmego roku życia związana z akrobatyką.  Zawodniczka
Złotej Klasy w Akrobatyce Sportowej w dwójkach kobiet. Absolwentka
warszawskiego AWF-u z uprawnieniami instruktorskimi akrobatyki. Od 10 lat przekazuje swoje doświadczenia na zajęciach z dziećmi i młodzieżą,
odpowiednia motywacja i podejście do dzieci, daje im poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie i poczucie własnej wartości. Posiadam
również kwalifikacje do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej.

Julia Matuszewska

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas wielu występów teatralnych i estradowych.  Od wielu lat nauczam dzieci będąc pedagogiem i choreografem baletu klasycznego, tańca musicalowego i akrobatyki.

Tina Tsikaridze - Charczenko

Skończyłam szkołę baletową im. V.Czabukianiego w klasie Margarity Griszkievicz uczennicy słynnej Agryppiny Vaganovej . Zostałam przyjęta do zespołu baletowego Państwowego teatru pery i baletu, gdzie brałam udział we wszystkich przedstawieniach klasycznych i  współczesnych. Obecnie pedagog i choreograf.

Elżbieta Ziętkiewicz - Oleksiak

Po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej zatrudniona w
warszawskim Teatrze Wielkim na stanowisku koryfejki. Następnie
zatrudniona w PZLPiT ,,Mazowsze” jako solistka,  a po ukończeniu
studiów  pedagogiki baletowej – kierownik baletu. Aktualnie wieloletni
współpracownik STA Hanny Kamińskiej i pedagog w RZAWP.

Luiza Żymełka

Solistka  baletu, pedagog i choreograf tańca klasycznego i musicalowego. Absolwentka prestiżowej szkoły baletowej – Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej. Występowałam na deskach Teatru Maryjskiego oraz Teatru Michajłowskiego w solowych partiach repertuaru klasycznego. W Polsce pracowałam w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz Operze Narodowej w Warszawie. Po zakończeniu kariery artystycznej podjęłam się pracy pedagogicznej, przekazując adeptom sztuki tańca (dzieciom i młodzieży) swą wiedzę i doświadczenie. Moi uczniowie odnoszą sukcesy na wielu konkursach tanecznych. Dbam o czystość, precyzję i artyzm akademickiego stylu baletowego, łącząc je z odpowiedzialnością i dyscypliną, które z pedagogicznym wyczuciem staram zaszczepić podczas zajęć uczniom.

Akompaniatorzy

Antonina Kokszar

Teresa Kowińska

Sławomir Lebiedziński

Paweł Pokora